• 0

Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

ELMAS ANADOLU

Anadolu’nun elmaslarını hissedip, bu güzellikleri bizimle keşfetmek ister misiniz?

Toplamda yirmi (20) gün sürecek olan bu keşfimiz İstanbul’da başlayıp yine bir dünya başkenti olan İstanbul’da sona erecek. Üç haftalık bu muhteşem serüvende ;

İstanbul’un ruhu, Kapadokya’nın gizemi, Başkent Ankara’nın ihtişamı, Efes’in rüyası, Pamukkale’nin beyaz dünyası ve Antalya’nın göz alıcı güzelliği bizlere bu elması bir bütün olarak sunacaktır.

Davetlisiniz !

Gün 1:

İstanbul Havaalanı – Otel transfer (İstanbul)

Gün 2:

Sultanahmet Meydanı

Topkapı Sarayı

Ayasofya

Sultanahmet Camii

Öğle Yemeği

Hipodrom

Yerebatan Sarnıcı

Otel (İstanbul)

Gün 3:

Boğaz Turu

Mısır Çarşısı

Galata Kulesi

Kapalıçarşı

Otel (İstanbul)

Gün 4:

Ankara

Öğle Yemeği

Anıtkabir

Otele (Ankara) 

Gün 5:

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Tuz Gölü

Kapadokya (Aksaray üstü)

Otele (Kapadokya) 

Gün 6:

Balon

Göreme Açık Hava Müzesi

Güvercinlik Vadisi

Öğle yemeği

Ortahisar Kalesi

Otele (Kapadokya) 

Gün 7:

Ihlara Vadisi

Öğle yemeği

Kaymaklı Yer Altı Şehri

Uçhisar Kalesi

Otel (Kapadokya)

Gün 8:

Paşabağ

Devrent

Avanos

Öğle yemeği

Üçgüzeller

Otel (Kapadokya)

 Gün 9:

Antalya

Tepesi Delik Han

Konya

Öğle yemeği

Mevlana Müzesi

Antalya

Otel (Manavgat)

 Gün 10:

Side

Apollon Tapınağı

Aspendos

Perge

Otel (Antalya)

Gün 11:

Olimpos Tahtalı Teleferik

Olimpos Antik Kenti

Öğle yemeği

Adrasan

Tekne turu (Kaleiçi yat limanı)

Otel (Antalya)

Gün 12:

Pamukkale

Öğle yemeği

Laodikia

Otel (Pamukkale)

Gün 13:

Hierapolis Antik şehri

Kleopatra Havuzu

Tiyatro

Müze

Öğle yemeği

Otel (Kuşadası veya Pamucak)

Gün 14:

Efes

Artemis Tapınağı

Meryem Ana Evi

Öğle yemeği

Şirince

Otel (İzmir)

Gün 15:

İzmir şehir turu

Konak saat kulesi

Agora

Öğle yemeği

Kemeraltı

Vapurla Karşıyaka

Karşıyaka şehir turu

Otel (İzmir)

Gün 16:

Bergama (Asklepion, Akropol)

Öğle yemeği

Ayvalık

Otel (Cunda veya Ayvalık)

Gün 17:

Vilus Antik Şehir (Truva)

Çanakkale şehir turu

Otel (Çanakkale)

Gün 18:

Şehitlik

Öğle yemeği

Otel (Bursa) 

Gün 19:

Ulu cami

İznik

Öğle yemeği

İstanbul

Otel (İstanbul) 

Gün 20:

Uçuş saatine göre!:

Taksim

İstiklal

Havaalanına transfer

Gün 1

İstanbul Havaalanı otel transfer

Gün 2

7 Durak

 1. Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Camii, Hipodrom, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı yapılarının bulunduğu meydan, bugün hala yerli ve yabancı milyonlarca ziyaretçiyi ihtişamıyla kendine hayran bırakmaktadır. 

1 saat

 1. Topkapı Sarayı

Osmanlı Hanedanının yaşam alanı ve 380 sene boyunca devlet işlerinin yürütüldüğü, yaklaşık 700 dönümlük bir alana kurulmuş yerde tarihe tanıklık edeceksiniz. Burada Osmanlı’ya ait tüm izleri görmeniz mümkün olacak.

2 saat

 1. Ayasofya

İnşaatı I. Konstantin dönemine dayanan ve Hristiyanlık tarihinin izlerini süren bu görkemli yapıda hem Hristiyanlık’ın hem de İslamiyet’in sentezini görmek mümkün.

1 saat

 1. Sultanahmet Camii

Duvarlarında 20 bini aşkın İznik Çinisinin bulunmasından dolayı Blue Mosque olarak bilinen Osmanlı Dönemi camisi, 6 minareye sahip yapısıyla İstanbul’daki en büyük camilerden biridir.

1 saat

 1. Hipodrom

Roma ve Bizans Dönemi’nde Olimpiyat Oyunlarının yapıldığı ve halkın buluşma noktası olan Sultanahmet, 1985 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne eklenen yerlerden biridir. Bu alanda günümüze ulaşan eserler arasında Yılanlı Sütun, Obelisk, Dikilitaş ve Alman Çeşmesi bulunmaktadır.

1 saat

 1. Yerebatan Sarnıcı

Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından yapılan Yerebatan Sarnıcı, toplam 9800 metrekareye kurulu ve 100000 ton su depolama kapasitesine sahip bir yapıdır. Aynı zamanda bu görkemli yapı Yunan Mitolojisindeki efsanelere de ev sahipliği yapmaktadır.

1 saat

 1. Otel

İstanbul’daki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 3

4 Durak

 1. Boğaz Turu

Tamamen konuklarımıza özel teknede, hem Avrupa hem de Asya yakasındaki doğal güzellikleri ve mimari yapılarıyla birlikte tarihi mekanları seyredebileceğiniz eşsiz tur, sizi denizin kokusuyla İstanbul’a hayran bırakacak.

1,5 saat, ücrete dahildir

 1. Mısır Çarşısı

İstanbul’un en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı, hem Bizans hem de Osmanlı döneminin en önemli ticaret merkezlerinden biridir. Tarihi 16. yüzyıla dayanan bu mekanda, Anadolu’ya has onlarca baharat ve lokum çeşidini bulmak mümkün.

2 saat

 1. Galata Kulesi

Hikayeye göre Kız Kulesi’ne aşık olan Galata Kulesi’nin, sevdiğine kavuşmasına engel olan Boğaz’ın eşsiz manzarasına ve bu aşka tanıklık edeceksiniz.

1,5 saat

 1. Kapalıçarşı

İçinde 4000 üzerinde ve hemen her isteğe cevap verebilecek çeşitte mağazası bulunan ve tarihi 15. yüzyıla dayanan bu eşsiz yapı yılda ortalama 90 milyonu aşkın ziyaretçisiyle, dünyanın en fazla ziyaretçi alan yapılarından biri olarak kabul edilmektedir.

2 saat

 1. Otel

İstanbul’daki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 4

3 Durak

 1. Ankara

İstanbul’daki otelimizden ayrılarak Ankara’ya doğru yolculuğumuz başlıyor.

6 saat

 1. Anıtkabir

Tüm Dünya’nın kabul ettiği lider ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının da bulunduğu bu eşsiz yapı, günümüzde hala değerini ve önemini koruyan ve Tüm dünyadan misafirleri kendine çeken anıtsal yapıdır.

1 saat

 1. Otel

Ankara’daki otelimize yerleşiyoruz.

Gün 5

4 durak

 1. Anadolu Medeniyetleri Müzesi

1997 yılında Avrupa’da yılın müzesi ödülüne layık görülen bu müzede, Paleolitik Çağ’dan itibaren Anadolu topraklarında yer alan uygarlıklara ait tüm izleri görmek mümkün.

2 saat, ücrete dahildir.

 1. Tuz Gölü

Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’ının sağlandığı ve ikinci en büyük göl olan Tuz Gölü, aynı zamanda eklem ağrısı, saç dökülmesi gibi birtakım rahatsızlıkların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

1 saat

 1. Kapadokya

Kapadokya’daki otelimize yerleşiyoruz.

Gün 6

5 Durak

 1. Balon (Optional)

Gün doğumunun eşsiz güzelliğini, üstelik kendine hayran bırakan masalsı bir şehrin üstünden izlemek için yükseliyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan bu deneyim hayatta yapılması gereken şeylerden biri olarak nitelendirilmektedir.

2,5 saat

 1. Göreme Açık Hava Müzesi

Rahip ve Rahibeler Manastırı ile ünlü, Hristiyan dünyasının Manastır hayatına ilk başladığı yer olan bu gizemli mekan, günümüzde açık hava müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

1,5 saat, ücrete dahildir.

 1. Güvercinlik Vadisi

Toplamda 4 kilometrelik alanda bulunan ve 2000’e yakın güvercin yuvasının yer aldığı bu büyük vadide yaşayan halkın 9.yüzyıla kadar güvercin yumurtalarını fresklerin alçılarında kullandığı bilinmektedir.

30 dakika

 1. Ortahisar Kalesi

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Ortahisar, Ortahisar Kalesi ve kaya içine oyulmuş evleriyle, ziyaretçilerin en uğrak yerlerinden biridir. Kapadokya’nın en yüksek yeri olarak kabul edilen bu mekan 1985 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır.

1 saat

 1. Otel

Kapadokya’daki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 7

4 Durak

 1. Ihlara Vadisi

Kapadokya’nın en popüler yerlerinden biri olan bu vadi, zamanında yaşanmış volkanik aktiviteler ve püsküren lavların binlerce yıllık geçmişi ile oluşmuş etkileyici bir mekandır. Toplamda 14 kilometre ile Türkiye’nin en uzun doğal oluşumlu vadisi olma özelliği taşıyan bu vadi, doğal yollarla ve insan eliyle oyulmuş, kilise, manastır ve yerleşim yerleriyle egzotik bir yapıya sahiptir.

2,5 saat

 1. Kaymaklı Yer Altı Şehri

Hititler Döneminde yapılmış ve binlerce yıllık geçmişe sahip bu mekan, 8 katlı yer altı şehridir. Kayaların oyulmasıyla oluşturulan yaşam alanı, yaşamak için gerekli olan tüm şartların sağlandığı eşsiz güzellikleri içinde barındırmaktadır.

1,5 saat

 1. Uçhisar Kalesi

Kapadokya’nın oluşumunda rol oynayan Erciyes ve Hasan Dağı’nın görülebildiği tek yer olan Uçhisar Kalesi’nde tüm Kapadokya’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz görsel bir şölen sunar.

1 saat

 1. Otel

Kapadokya’daki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 8

6 Durak

 1. Paşabağ

Rahipler Vadisi olarak da anılan Paşabağ, en iyi korunmuş peri bacalarının bulunduğu, aynı zamanda 9. Ve 13. yüzyılda Hristiyanların en önemli yerleşim ve dini merkezlerinden biri olmuştur.

1,5 saat

 1. Devrent

Hayal Vadisi olarak da bilinen bu vadide, hemen her peri bacasını bir figüre benzeterek, kendi hayalinizdeki hikayeyi yazabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze kalmış bir deneyim sizleri bekliyor.

30 dakika

 1. Avanos

Kızılırmak’ın şekillendirdiği Avanos, günümüzde genden gelen sanatçılarının elişi olan çömlekleriyle ünlü merkezidir. Dünya çapında da bilenen bu merkezin tarihi Hitit Uygarlığına kadar dayanmaktadır.

1 saat

 1. Üç Güzeller

Unesco Dünya Mirasları içinde yer alan ve her yıl yaklaşık 2 milyon turistin ziyaret ettiği Üç Güzeller, aynı zamanda Kapadokya’nın ana simgesidir.

30 dakika

 1. Otel

Kapadokya’daki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 9

5 Durak

 1. Antalya

Kapadokya’daki otelimizden ayrılarak Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz.

 1. Tepesi Delik Han

8 asır önce inşa edilen bu yer, tarihler boyunca birçok devletin ticaretinde önemli rol oynayan İpek Yolu üzerinde yer almaktadır. Mimari olarak Anadolu’daki iki eserden biri olan yapıda tarihe tanıklık edeceksiniz.

30 dakika

 1. Konya

Tepesi Delik Han’dan sonraki durağımız olan Konya’da öğle yemeği için mola verilmektedir.

 1. Mevlana Müzesi

Dünya çapında bilinen ve UNESCO’nun 2007 yılını adıyla ilan ettiği Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin kendini bilmeye ve aşka dayanan felsefesinin sergilendiği bu yapı, görülmeye değer yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İçinde bugünkü kemanların öncüsü olan müzik aletlerinin, önemli el yazmalarının ve Galileo’nun asıldığı dönemde astronomi dersleri vermek için kullanılmış olan küre yer almaktadır.

1 saat

 1. Antalya

Sonraki durağımız olan Antalya’daki otelimize giriş yapıyoruz. (Manavgat)

Gün 10:

5 Durak

 1. Side

Birçok uygarlığın doğuşuna şahitlik eden Side’ye doğru yola çıkıyoruz.

 1. Apollon Tapınağı

Roma Barışı olarak bilinen dönemde inşa edilen iki tapınaktan biri olan Apollon Tapınağı, adını ışık, güzellik ve sanat tanrısı olarak tarihe yazmıştır. Adını Apollon tanrısından alan bu yapıyı gezerken, güzelliği ile büyülenecek ve yüzyıllar öncesinde kendinizi bulacaksınız.

2 saat

 1. Aspendos

Dünyanın en iyi akustiğine sahip tiyatrosuyla da ünlü olan Aspendos her yıl binlerce ziyaretçiyi muhteşem yapısıyla kendine hayran bırakmaktadır. Aynı yerde yer alan olağanüstü bir mühendislik becerisini ortaya koyan su kemerleri de görülmeye değer hazineler arasındadır. Siz de bu ihtişamlı yapıda kendi sahnenizin yıldızı olabilirsiniz.

1 saat

 1. Perge

Antalya’nın 18 km doğusunda, bir zamanlar Pamfilya Bölgesine başkentlik yapmış antik bir kenttir. Perge MÖ. 4000-3000 yıllarından bu yana yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Perge Hristiyanlık için de önemlidir. Hristiyanlığın en önemli figürlerinden biri olan Aziz Paul Perge’ye misyonerlik seyahatleri sırasında Aksu Nehri üzerinden varmıştır. İncil’de yazılı olmasından dolayı şehir ve nehir Hristiyanlığın kutsal mekanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu yüzdendir ki St. Paul yürüyüş yolu güzergahının kilit noktasıdır.

1,5 saat

 1. Otel (Antalya)

Antalya’daki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 11:

5 Durak

 1. Olimpos Tahtalı Teleferik

Avrupa’nın en uzun teleferiği unvanına sahip bu sistemle, rüya gibi bir yolculuğa hazır olun. Bulutların üstünden yeşili ve maviyi izleyebileceğiniz keyifli bir deneyim sizleri bekliyor.

2 saat

 1. Olimpos Antik Kenti

Helenistik Dönemden günümüze kadar birçok efsaneye konu olmuş ve tanrıların tapınak yeri, bu yer muhteşem bir liman kentidir. Bir yandan tarihte yol alırken bir yandan doğanın seslerini dinlemek mümkün.

30 dakika

 1. Adrasan

Tarihle doğanın iç içe geçtiği bu sade fakat bir o kadar da kendine has güzelliğiyle dikkat çeken Adrasan ziyaretçilerini kendine hayran bırakır.

1,5 saat

 1. Tekne turu (Kaleiçi Yat Limanı)

Anadolu’nun denize açılan kapısı olarak bilenen Antalya’daki tarihi surlardan kalkan teknemiz sizleri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Falezlerin doğal güzelliği, denizi, mağaraları ve güneşi ile Akdeniz’in en güzel haline kendinizi bırakma zamanı.

1 saat

 1. Otel (Antalya)

Antalya’daki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 12:

3 Durak

 1. Laodikia

Tarih öncesi dönemden günümüze kadar uzanan bir serüvene hazar mısınız? Koskaca bir kent gözlerinizde yeniden canlanacak ve bu büyülü atmosferde tarihin derinliklerine ineceksiniz. Hıristiyan dünyası tarafından kabul edilen yedi kiliseden birisine ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle de ayrıca önemlidir.

2 saat  

 1. Otel (Pamukkale)

Pamukkale’deki otelimize giriş yapıyoruz.

Gün 13:

5 Durak  

 1. Pamukkale Travertenleri

Rotamızı Ege Bölgesinin Dünyaca ünlü beyaz masalı Pamukkale’ye doğru çeviriyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu doğa harikasında, bambaşka bir güzellik tadacaksınız. Travertenler, kalsiyum karbonat (CaCO3) bileşimindeki kimyasal tortul kayaçlardır. Yer altı sularının içlerindeki kalsiyum karbonatın belirli koşullar altında çökmesi sonucu meydana gelirler. Bu çökelme zamanla yumuşak hatları olan travertenleri oluşturur. Sonuçta bu kimyasal süreç bizlerin karşısına adeta bir sanat eseri olarak ortaya çıkar!

1 saat

 1. Hierapolis Antik Şehri

UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alan bu yer sizi tüm ihtişamıyla selamlıyor. Binlerce yıldır ayakta duran ve “Holy City” olarak da bilinen antik şehirde ayakta duran yapılar sizi ilk günkü heyecana götürecek.

1,5 saat

 1. Kleopatra Havuzu

Dünya’da çok nadir yaşanacak efsanevi deneyimlerden birisi burası. Binlerce yıldır sağlık ve güzellik arayan kişiler tarafından ziyaret edilen bu antik havuz görülmeye değer yerlerden biri.

1 saat

 1. Tiyatro

Yapımı 150 yıl süren, 1800 yıllık geçmişe sahip bu eşsiz tiyatro, Perge Tiyatrosunun dışında hiçbir antik tiyatroda bulunmayan mitolojik kabartmaları, görkemli sahne binası ile Roma Dönemi tiyatroları arasında en önemli yere sahiptir.

45 dakika

 1. Otel (Kuşadası veya Pamucak)

Kuşadası’ndaki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Gün 14:

5 Durak

 1. Efes

Celsus Kütüphanesi, Yamaç Evleri, tiyatrosu ve görkemli tapınaklarıyla dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlayan büyüleyici atmosfer Efes’te sizleri bekliyor. Hıristiyanlığın yayıldığı Efes’te o dönemin izlerini süreceksiniz.

4 saat

 1. Artemis Tapınağı

Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilmektedir.

15 dakika

 1. Meryem Ana Evi

Hz. Meryem’in ölmeden önce son yıllarını yaşadığına inanılan ve Hristiyanlar tarafından günümüzde yoğun ilgi gösterilen yerlerden birisidir.

45 dakika

 1. Şirince

Türkiye’nin en estetik köylerinden biri olan bu yer, tarihi mimarisi ve mistik yapısıyla sizi sakin ve huzurlu bir ortama davet ediyor. Kültürler arası güzellikleri de içinde barındıran bu küçük köyde hem Rum hem Türk kültürünü meyve şarapları eşliğinde keşfedeceksiniz.

1,5 saat

 1. Otel (İzmir)

İzmir’deki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Gün 15:

7 Durak

 1. İzmir şehir turu

Ege’nin incisi İzmir’i turumuzla keşfediyoruz. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile her köşede bir başka heyecana kapılmak mümkündür. İzmir şehir turu sırasında sanki ünlü bir ressamın nadide bir tablosunu izler gibi hissedeceksiniz.

1 saat

 1. Konak Saat Kulesi

İzmir’in asırlık simgesi olan Saat Kulesi yapısı ve mimarisiyle birçok kültürün izlerini taşımaktadır.

30 dakika

 1. Asansör

Mithatpaşa Caddesi ve Nihat Bey Caddesi Caddesi’nin arasında iki asansörü barındıran asansör kulesidir. Caddeler arası 50 metre yükselti farkından dolayı semt arasında 155 basamakla çıkılan ve ulaşımı kolaylaştırmak için tarihi asansör Musevi işadamı “Nesim Levi” tarafından 1907  yılında yaptırılmıştır.

45 dakika

 1. Kemeraltı

Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan ve 5 km’lik bir alana yayılmış toplam 15 bin işyerinden oluşan bu eski ticaret merkezi, İzmir deyince akla gelen ilk yerlerden biridir. 19 handan oluşan bu devasa yerde rengarenk ve nostaljik bir geziye çıkıyoruz.

1,5 saat

 1. Vapurla Karşıyaka

Karşıyaka’ya doğru vapurla yola çıkıyoruz. Güzel İzmir’i denizinin mavisiyle seyretmek için çok güzel bir fırsat.

45 dakika

 1. Otel (İzmir)

İzmir’deki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 16:

3 Durak

 1. Bergama (Asklepion, Akropol)

M.Ö IV.yy.da Pergamon akropolü dışında sağlık tanrısı Asklepios adına kurulmuş bir tedavi merkezi bulunmaktadır. Gelişmiş mimari düzeni, uygulanan tedavi yöntemleri ile Batı Anadolu’nun en önemli tedavi merkezi unvanına sahipti.

Asya eyaletinin başkentliğini de yapan Pergamon antik kenti yeni bir din olan Hristiyanlığın etkisiyle yeniden şekillenmeye başlar.

2,5 saat

 1. Otel (Cunda veya Ayvalık)

Yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği lokasyonlardan biridir.

Gün 17:

3 Durak

 1. Vilus Antik Şehir (Truva)

Homeros’un İlyada Destanı’nda bahsedilen bu yapıda sizleri binlerce yıllık tarihin kapılarını aralamaya davet ediyoruz. Troya Savaşı’nın da yapıldığı bu yer, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini almıştır.

2 saat

 1. Çanakkale şehir turu

Tarihi ve güzelleriyle birçok savaşa konu olmuş, sayısız uygarlığın ve kültürün harmanlandığı bu yeri dolaşırken, tarihin izlerini her yerde hissedeceksiniz.

1,5 saat

 1. Otel (Çanakkale)

Otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Gün 18:

4 Durak

 1. İznik

Hristiyan dünyası açısından çok önem arz eden Birinci İznik Konsili M.S. 4. Yy’da burada toplanmıştır. Çinisiyle ünlü bu şehirde Osmanlı izlerini görmek de mümkündür.

1 saat

 1. Ulu Cami

Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutan bu yapı 14. Yy’a dayanmaktadır. Bugün hala müslümanlar tarafından ibadet amacıyla kullanılmaktadır.

30 dakika

 1. İstanbul
 2. Otel (İstanbul)
Gün 19:

Uçuş saatine göre!:

Taksim

İstiklal

Havaalanına transfer